Soutěž žáků základních škol v technických dovednostech 2023

Aktuálně

Střední škola technická Opava spolu se Sdružením důlních a strojírenských technologií organizovala v letošním školním roce 13. ročník soutěže žáků základních škol v technických dovednostech.
Do prvního kola soutěže se přihlásilo celkem 27 základních škol s více než 1050 žáky
6. a 7. tříd.
Finále proběhlo 26. dubna 2023 v prostorech našich dílen. Soutěž byla rozdělena na dvě části. První části, zaměřené na kovoobráběcí práce, se zúčastnilo 25 vítězů školních kol, v druhé části, zaměřené na elektrotechniku, soutěžilo 26 žáků. Finálového kola se zúčastnilo také pět děvčat.

Nejlepšího výsledku v technické soutěži dosáhl žák Matěj Komárek z Dolního Benešova, druhý byl Tuan Xuan Nguyen ze ZŠ Opava, E. Beneše, a třetí skončil Josef Kuběna z Církevní ZŠ Hradec nad Moravicí.
V soutěži zaměřené na elektrotechniku zvítězil Michal Volný také z Dolního Benešova, na druhém místě se umístil Matěj Svačina ze Štěpánkovic a třetí byl Kryštof Bernard z Raduně.
Závěrečné vyhodnocení soutěže proběhlo ve společenské místnosti. Ocenění nejúspěšnějším soutěžícím předával zástupce Sdružení důlních a strojírenských technologií Ing. František Horák a ředitel školy Ing. Josef Vondál.
Děkujeme všem účastníkům za předvedené skvělé výkony a těšíme se na příští ročník.