Soutěž žáků základních škol v technických dovednostech a elektro 2022

Aktuálně

Střední škola technická Opava spolu se Sdružením důlních strojírenských technologií organizovala v letošním školním roce již 11. ročník Soutěže žáků základních škol v technických dovednostech.
Do prvního kola soutěže se přihlásilo celkem 30 základních škol s více než 1288 žáky 6. a 7. tříd.

Finále se konalo 27. dubna 2022 v prostorách dílen SŠT Opava. Soutěž byla rozdělena na dvě části. První, zaměřená na kovoobráběcí práce, které se zúčastnilo 21 vítězů základních školních kol, a druhé části, zaměřené na elektrotechniku, do níž se také přihlásilo 21 soutěžících. Finále se mimo jiné zúčastnila čtyři děvčata.

Finalisté strojaři vyráběli stojánek na mobilní telefon. Nejlepšího výsledku dosáhl Dominik Holoubek z Církevní ZŠ Hradec nad Moravicí, druhý byl Erik Křempek ze ZŠ Velké Hoštice a třetí skončila Nikola Beinhauerová ze ZŠ Hradec nad Moravicí.

V soutěži elektro, ve které si žáci sestrojili z připravených součástí led lampičku, zvítězil Vít Hrtůs z Církevní ZŠ Hradec nad Moravicí, na druhém místě se umístil Marek Borunský
ze ZŠ Opava, Englišova, a třetí byl Marek Kurowski ze ZŠ Neplachovice.

Závěrečné vyhodnocení soutěže proběhlo ve společenském místnosti SŠT Opava za účasti vedení SŠT a zástupců Sdružení důlních a strojírenských technologií, které bylo nejen spoluorganizátorem, ale především sponzorem celé akce.

Děkujeme všem, kdo se na této zdařilé akci podíleli.