OPOD 2024

Aktuálně

Jubilejního 10. ročníku soutěže pro žáky základních škol “Opavský průmysl očima dětí”, se zúčastnilo 8 základních škol – z opavských to byla Vrchní, Kylešovice, T. G. M. a Ilji Hurníka, mimoopavské zastupovala Březová, Dolní Benešov, Horní Benešov a Štěpánkovice. Soutěž každoročně pořádá Kolofík ve spolupráci se Sdružením důlních a strojírenských technologií. Cílem je vtáhnout žáky do tajů strojírenství zábavnou formou. Žáci se dívají na strojařinu jinýma očima než dospělí a objevují krásu techniky prostřednictvím objektivu.

Z celkových 40 fotografií postoupilo do finále 20 nejzajímavějších, které byly vystaveny v OC Breda&Weinstein. Po dobu jednoho týdne mohli návštěvníci výstavy hlasovat v anketě o nejhezčí fotografii. V této kategorii zvítězil Matěj Svačina ze ZŠ Štěpánkovice s fotografií „Žhavý ohňostroj“.

Odborná porota ve složení Jakub Kožiál, David Macháč a Ondřej Durčák vybrala vítěznou fotografii celé soutěže „Dokonalé paprsky“ Matyáše Grygara ze Základní školy Opava, Vrchní. Další v pořadí porotu zaujala a vysloužila si tak druhé místo fotka Matěje Svačiny „Stalagmity“ ze ZŠ Štěpánkovice a jako třetí nejlepší fotografii porota určila „Barevný odlesk“ autorky Natálie Janíkové ze Základní školy T. G. Masaryka Opava.

Ceny ve formě poukázek na nákup v OC Breda&Weinstein předal zástupce SDST Ondřej Tůma.

Všechny finálové fotografie: